Wydarzenia szkoła podstawowa

rok szkolny 2023/2024

21.09.2023

XVII Ogólnopolski Rajd „Z Tobą na Groń”

21 września 2023 r. klasy 7 i 8 wraz z opiekunami p. L. Hrapkowicz, p. A. Kołodziejczyk, p. B. Kierczak oraz ks. M. Samkiem wzięły udział w XVII Ogólnopolskim Rajdzie „Z Tobą na Groń”.

Głównym zamysłem tego przedsięwzięcia jest oddanie hołdu i ofiarowanie własnej słabości przez osoby niepełnosprawne św. Janowi Pawłowi II na górze jego imienia w Beskidzie Małym, w warunkach pełnej integracji z uczniami szkół masowych i społecznością lokalną. O 9.30 wszyscy razem ruszyliśmy w kierunku Gronia JP II szklakiem serduszkowym. Wędrówce towarzyszyły wspólne śpiewy i wesołe rozmowy. Po drodze podziwialiśmy jesienne barwy i malownicze krajobrazy Beskidu Małego. Po dotarciu do celu wzięliśmy udział we Mszy św. odprawionej na szczycie w Kaplicy Ludziom Gór, a następnie biesiadowaliśmy razem przy schronisku.

Dziękujemy Organizatorom Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu w Kaczynie oraz Polskiemu Towarzystwu Turystyczno – Krajoznawczemu odział „Ziemia Wadowicka” za zaproszenie, ciepły posiłek  i pamiątkowy puchar.

15.09.2023

Chcemy czystych Beskidów!

15 września 2023 r. klasy IV – VIII po raz kolejny wzięły licznie udział w akcji ekologicznej „Czyste Beskidy”, której współorganizatorem jest andrychowskie Koło PTTK „Chałupa”. Celem akcji jest uwrażliwianie na problem zanieczyszczenia szlaków górskich przez tzw. pseudo turystów, a także kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Akcja miała charakter pracy społecznej na rzecz środowiska. Zaopatrzona w worki i rękawiczki młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami ruszyła na szlaki Beskidu Andrychowskiego. W tym roku sprzątaliśmy szlak czarny i serduszkowy na Groń JP II i Leskoweic , szlak na Klimaskę oraz czerwony szlak z Leskowca , przez Smrekowicę, )( Pod Mlada Horą, Rezerwat Madohora , aż do górnej stacji wyciągu narciarskiego „Pracica”. Klasy IV sprzątały odcinek szlaku św. Jakuba w pobliżu budynku szkoły. Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała wędrówce, podziwianiu pięknych beskidzkich krajobrazów i integracji zespołów klasowych. Oprócz śmieci  znieśliśmy z gór mnóstwo grzybów.

Dziękujemy bardzo Organizatorom i Sponsorom za zadbanie o naszą młodzież w postaci pakietu startowego na drogę, transportu oraz miłą niespodziankę – vouchery do Magicznej Osady.

Alicja Kołodziejczyk – szkolny koordynator akcji

04.09.2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Z dumą ogłaszamy rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. To wyjątkowy moment, który przynosi ze sobą wiele nadziei, nowych wyzwań i możliwości edukacyjnych dla naszych uczniów, nauczycieli i rodziców. Po wakacjach uczniowie wracają do murów naszej szkoły, aby spotkać przyjaciół i nauczycieli. To chwila radości, śmiechu i emocji. 

Nowy rok szkolny to okazja do rozpoczęcia świeżej strony w podróży ku wiedzy. Dla naszych uczniów to czas, kiedy mogą dążyć do nowych celów, rozwijać swoje pasje i zdobywać umiejętności, które pomogą im osiągnąć sukcesy w przyszłości.

Rozpoczęcie roku to również czas, aby wyznaczyć cele i plany na nadchodzący okres nauki. Zachęcamy uczniów do określenia, czego chcą osiągnąć, i do wytyczenia ścieżki, która pomoże im osiągnąć sukces.

Rozpoczęcie roku szkolnego przynosi ze sobą nowe doświadczenia, zarówno w dziedzinie edukacyjnej, jak i społecznej. Uczniowie będą mieli okazję poznać nowych kolegów, uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych i rozwijać swoje zainteresowania.

Dla rodziców to czas, kiedy angażują się w życie swoich dzieci, oferując im wsparcie i motywację do nauki. Dziękujemy rodzicom za zaufanie i współpracę w procesie kształcenia.

Razem, jako społeczność szkolna, jesteśmy gotowi na kolejny rok pełen wyzwań i osiągnięć. Życzymy wszystkim uczniom udanego roku szkolnego, pełnego sukcesów i satysfakcji z nauki. Razem możemy osiągnąć wielkie rzeczy!

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdziecie najważniejsze informacje, aktualności i wydarzenia związane z życiem naszej szkoły. Razem tworzymy przyszłość!