Biblioteka szkolna zaprasza:

Godziny pracy biblioteki obowiązujące

od 22 stycznia 2024

 
poniedziałek – 8:30 do 13:00
wtorek – 8:00 do 13:00
środa – 8:00 do 12:00
czwartek – 8:15 do 10:15 i 11:15 do 12:15
piątek – 8:30 do 12:00
 
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i wypożyczeń książek. 

regulamin biblioteki

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z Regulaminem biblioteki

AKTUALNOŚCI BIBLIOTECZNE 2023/2024

"O zdrowiu w bibliotece"

11 kwietnia 2024 r. – opr. mgr M. Formas

W ramach Tygodnia Promocji Zdrowia biblioteka zaprosiła na zajęcia dzieci z kl 2a i 1b. Drugoklasiści obejrzeli krótki wykład pod tytułem „Jesteś tym co jesz”, a później rozwiązywali rebusy i krzyżówkę o tematyce zdrowowtnej. Brali również udział w dyskusji na temat „Co to jest zdrowie?”. Uczniowie z klasy pierwszej wysłuchali czytanego przez nauczyciela opowiadania „O Kubusiowym kubusiu” i odszyfrowywali hasło dotyczące zdrowego odżywiania.

Czytaj i oceniaj

9 kwietnia 2024 r. – opr. mgr M. Formas

Kolejna zabawa czytelnicza dla chętnych czytelników. Tym razem uczniowie mieli za zadanie ocenić książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Poniżej prezentujemy efekty tej zabawy.

Projekt czytelniczy "Czytam z mamą, czytam z tatą"

19 marca 2024 r. – opr. mgr J. M. łysoń, mgr B. Mrzygłód, mgr M. Formas

Już po raz czwarty nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego „Czytam z mamą, czytam z tatą” przeznaczonego dla uczniów klas pierwszych. Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia jest zacieśnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne czytanie i wykonanie albumu z przeczytanych książek. W tym roku szkolnym do projektu przystąpiło 21 uczniów klas pierwszych. Po przeczytaniu wyznaczonych książek powstały przepiękne, pomysłowe ilustracje, które stworzyły kolorowe albumy. Ich autorzy otrzymali dyplomy i książeczki autorstwa Edyty Zarębskiej. Fundatorem nagród była biblioteka szkolna.Poniżej prezentujemy prace projektowe.

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"

8 marca 2024 r. – opr. mgr Katarzyna Kowala, mgr Marta Formas

Wszyscy znamy tę sytuację: wyciągamy odzież z pralki i znowu brakuje nam jednej skarpetki od pary. Niejednokrotnie zastanawialiśmy się, czy przypadkiem nie istnieje jakiś potwór skarpetkowy lub równoległy świat, w którym znikają w tajemniczy sposób brakujące elementy garderoby.

Na to pytanie odpowiedziała Justyna Bednarek w swojej książce, którą poznawali uczniowie kl. 2a w miesiącu lutym. Po jej przeczytaniu wykonali prace projektowe – wspaniałe pralki z bohaterkami książki.

Styczeń z Hanią Humorek

30 stycznia 2024 r. – opr. mgr Marta Formas

W miesiącu styczniu biblioteka zaprosiła uczniów klas 2-5 do zabawy w nietypowe czytanie. Czytelnicy podczas całego miesiąca oceniali książki o przygodach Hani Humorek, autorstwa Megan McDonald. Każdy, po przeczytaniu książki, przyklejał na niej wybraną ocenę. Poniżej na zdjęciach przedstawiamy wyniki tej zabawy.

"Wylosuj książkę na święta"

20 grudnia  2023 r. – opr. mgr Marta Formas

Tajemnice, niewiedza, a potem zdziwienie i radość – te uczucia towarzyszyły tym, którzy wzięli udział w nietypowej zabawie bibliotecznej. Każdy kto przyszedł do biblioteki w dniach 18-20 grudnia losował, a potem szukał książki z tym numerkiem. Wylosowane książki umilą czas świątecznym naszym czytelnikom.

Cukierek - kot nad koty

14 grudnia  2023 r. – opr. mgr Marta Formas, mgr Katarzyna Kowala

Kolejne zajęcia projektowe w klasie 2a były poświęcone książce pt. „Cukierku, Ty łobuzie!” Waldemara Cichonia. Po przeczytaniu książki dzieciaki wykonały wspaniałe plakaty „Rasy kotów”. Każdy potrafił opowiedzieć o tych rasach, które wybrał do pracy. 

Mikołajki w bibliotece

6 grudnia  2023 r. – opr. mgr Marta Formas

Święto Misia Pluszowego

25 listopada  2023 r. – opr. mgr Marta Formas

Data 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku.
Pluszowy miś to symbol pociechy i przyjaźni, towarzysz dzieciństwa wielu z nas, którego niezmiennie kochamy przez całe życie. Nie ma chyba nic bardziej pocieszającego od miękkiego, puchatego pluszaka, który jest zawsze gotów na przytulenie i wsparcie w trudniejszych chwilach.
 
W naszej szkole świętowaliśmy z misiami od 27 do 29 listopada. Poniżej prezentujemy fotorelację.

Stragan pełen warzyw i owoców

listopad  2023 r. – opr. mgr Marta Formas

Piękne prace plastyczne zawisły na bibliotecznej gazetce. Inspiracją do ich wykonania był wiersz J. Brzechwy „Na straganie”. Autorami prac były dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas młodszych. 

Jesień w bibliotece

listopad  2023 r. – opr. mgr Marta Formas

Z okazji nadejścia jesieni biblioteka szkolna zaprosiła czytelników do zabawy. W październikowe środy i piątki każdy kto przyszedł do biblioteki i wypożyczył książkę mógł sobie zrobić zdjęcie na tle jesiennej dekoracji.  

Czas jesiennej zadumy

październik 2023 r. – opr. mgr Marta Formas

Często się zastanawiamy jak rozmawiać z dziećmi na temat starości, choroby czy śmierci. Pomocne w tym mogą być książki, które przekazują dzieciom istotne sprawy z życia w sposób dla nich bardziej zrozumiały. 
W ramach zajęć czytelniczo-medialnych uczniowie klasy 2a zapoznawali się z treścią książki „Jesień liścia Jasia”. Autor książki wykorzystał życie liści do przedstawienia tematu starości i śmierci. Dzieci bardzo dobrze potrafiły dostrzec kolejne etapy życia człowieka. Każdy wykonał drzewo z bohaterami książki.

Dzień Pięknego Czytania

wrzesień 2023 r. – opr. mgr Marta Formas

Ogólnopolski Dzień Pięknego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do dnia urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
 
W naszej szkole patronat nad tą imprezą objęła biblioteka szkolna. Na obchody zaproszono dzieci z klas 0-3. Czytającymi byli wychowawcy i nauczyciele, a także chętni uczniowie, którzy mieli okazję zaprezentować wiersze autorstwa Jana Brzechwy i Juliana Tuwima pt. „Na straganie”, „Okulary”, „Leń” , „Kaczka Dziwaczka”, „Samochwała” i „Skarżypyta”. Wszyscy się świetnie bawili.

AKTUALNOŚCI BIBLIOTECZNE 2022/2023

"Pięciopsiaczki" Wanda Chotomska

maj 2023 r. – opr. mgr Katarzyna Stasiowska-Jarosz, mgr Marta Formas

Ostatnie spotkanie z uczniami klasy 2b, w ramach kółka czytelniczo-medialnego, poświęcone było książce „Pięciopsiaczki”. Dzieci bardzo dobrze znały treść książki. W trakcie zajęć rozwiązywały przygotowane dla nich zadania. Na zakończenie wszyscy wykonali ciekawe prace plastyczne przedstawiające bohaterów książki.

"Dzieci czytają - rodzice słuchają"

maj 2023 r. – opr. mgr Katarzyna Kowala, mgr Marta Formas

Ostatnie zajęcia czytelniczo-medialne z klasą 1a przebiegały pod hasłem „Konkurs Pięknego Czytania”. Na te zajęcia zostali zaproszeni rodzice pierwszoklasistów.  Każdy zaprezentował przygotowany przez siebie wiersz. Dzieci wybierały spośród wierszy autorstwa Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Pani bibliotekarka podziękowała rodzicom za zaangażowanie i pomoc dzieciom w pokonywaniu trudności związanych z trudną nauką pięknego czytania. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasistom życzymy ciekawych spotkań z książką.

"W świecie gier"

maj 2023 r. – opr. mgr A. Dyrcz, M. Formas, B. Kierczak, E. Polak-Leśniak

Piątkowy wieczór, 19 maja, przebiegał pod dyktando różnorakich gier. W ramach imprezy „Noc w bibliotece” uczestnicy mieli okazję zagrać w gry, które nie wymagały posiadania telefonu. Wszyscy zostali podzieleni na grupy odpowiadające bohaterom cyklu książek „Opowieści z Narni”. Początek to gra terenowa „Uwolnij Narnię” – zadanie polegało na rozwiązaniu czterech zadań i zdobyciu czterech koron i ułożeniu haseł związanych z książką. Wiele śmiechu i radości przyniosły zabawy „Taniec na gazecie” i  „Wyścigi z książką”. Aby poczuć się jak Indianin trzeba było wyjaśnić zagadnienia związane z tym tematem, np. kim była Pocahontas, co to jest kanoe i  indiańskie tipi. Matematyczne „Koło fortuny” nie dla wszystkich było łaskawe, ponieważ przygotowane zadania nie były wcale takie proste. Gra „Zdrowo i naukowo” obejmowała wiedzę o książce jak również pozwoliła uczestnikom na odrobinę ruchu. Na koniec imprezy każda drużyna wykonała pracę plastyczną według instrukcji. W ten sposób powstały wyspy, które stworzyły jeszcze jedną grę. Poniżej prezentujemy fotorelację z tej imprezy.

Moja mama ….. czarodziejka

13 maj 2023 r. – opr. mgr Katarzyna Kowala i mgr Marta Formas

Kolejne spotkanie z klasą 1a w ramach zajęć czytelniczo-medialnych poświęcone było mamom, a dokładniej bohaterce książki Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”. Dzieci bardzo dokładnie opowiadały o wydarzeniach z książki. Następnie wykonywały zadania przygotowane przez panią bibliotekarkę: układanie historyjki obrazkowej, wyszukiwanie synonimu słowa „samochód”. Na przygotowanych wcześniej planszach (las, góry, wyspa) umieszczały wykonane przez siebie dinozaury. Na zakończenie zajęć każda grupa zaprezentowała swoją pracę.

Czytam z mamą, czytam z tatą

25 kwiecień 2023 r. – opr. M. Formas

Już po raz trzeci dzieci z klas pierwszych, wraz z rodzicami, wzięły udział w projekcie czytelniczym. Trwał on od października 2022 do marca 2023 roku. Zadanie było proste – w tym czasie trzeba było przeczytać dziesięć książek polecanych przez bibliotekarza i wykonać album z ilustracjami. Dzieci wspólnie z rodzicami czytały i rysowały. W ten sposób powstały bardzo ciekawe prace. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał nagrodę, którą była książka.
 
Celem projektu jest zacieśnianie więzi w rodzinie, poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu z książką, jak również doskonalenie umiejętności czytania wśród uczniów klas pierwszych.
 
Autorzy albumów: Anastazja Grudzień-Surma, Hanna Łysoń, Marcelina Langner, Jakub Fryś, Leon Beer, Miłosz Kierpiec, Kuba Kukuła, Mieszko Wójcik

W bibliotece o zdrowiu

kwiecień 2023 r. – opr. M. Formas

W ramach Tygodnia Promocji Zdrowia biblioteka zaprosiła dzieci z kl. 0A, 0B i 1a do udziału w zajęciach o zdrowiu. Była pogadanka, słuchanie czytanego przez nauczycielki wiersza pt. „Na straganie” i opowiadania „O Kubusiowym kubusiu” z książki „Kukuryku na ręczniku” Marii Kownackiej oraz gra planszowa z ćwiczeniami i zagadkami.

Wiosennie i kolorowo

22 marca 2023 r. – opr. M. Formas

Piękne portrety pani Wiosny ozdobiły korytarz szkolny. Ich autorami są przedszkolaki i dzieci klas młodszych. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością w wykorzystaniu materiałów ekologicznych i tworząc z nich postać Wiosny. Nagrodą dla każdego autora był dyplom i książka. Poniżej prezentujemy te prace.

"Pamiętnik Czarnego Noska"

Opr.: mgr M. Formas, mgr Maria Mateja

Zastanawiacie się zapewne, kto to taki ten Czarny Nosek? Odpowiedź brzmi: miś, który mieszkał w redakcji pewnego czasopisma. Jak się tam znalazł i jakie miał przygody? – to odkrywali uczniowie klasy 3b. Po przeczytaniu tej ciekawej książki sami tworzyli swoje pamiętniki. 

5/5

PASOWANIE na czytelnika

Opr.: mgr M. Formas, mgr K. Kowala, mgr E. Demczuk

Tuż przed feriami uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Rozwiązywali oni przygotowane przez panią bibliotekarkę zadania –  książkowe „domino”, książki bez autora, czy „Zgadnij co to za bajka”. Dzieciaki świetnie poradziły sobie z każdym z tych zadań. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i wypożyczył książkę. Poniżej prezentujemy fotorelację z tego wydarzenia.

5/5
5/5

Mikołajkowe koło fortuny

Opr.: mgr Marta Formas
W dzień Świętego Mikołaja biblioteka zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.
W dniach 5 i 7 grudnia wystarczyło przyjść do biblioteki, wypożyczyć książkę i zakręcić kołem fortuny.
Na każdego czekała jakaś ciekawa nagroda. W nagrodę można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.
5/5

Miś - nasz przyjaciel

Opr.: mgr Marta Formas
Kto jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka? Z kim się zawsze można pobawić, zabrać na wycieczkę, czy przytulić sie do niego, gdy przyjdą jakieś smutki? Tak, to MIŚ. 
Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Misia Pluszowego. Na obchody tego święta przybyli zaproszeni goście z kl. 0A, 0B, 1a, grup przedszkolnych „Żabki” i „Rybki”. Dzieci poznały historię tego święta, brały udział w degustacji miodu, a na koniec wykonały sobie zdjęcia z misiami.
5/5

"Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat"

Opr.: mgr Katarzyna Stasiowska-Jarosz, mgr Marta Formas
„Cukierku, ty łobuzie” Waldemara Cichonia to książka opowiadająca o rodzinie pana Waldemara i ich niesfornym kocie.
Uczniowie z klasy 2b w październiku poznawali przygody Cukierka.
Każdy wykonywał ilustrację do książki, a wspólnie piękne plakaty o kotach.
Zajęcia te odbyły się w ramach kółka czytelniczo-medialnego.
5/5

Jacek, Wacek i Pankracek - nasi koledzy

Opr.: mgr Marta Formas
Dzieci z klasy 1a  we wrześniu i w październiku poznawały przygody bohaterów książki Miry Jaworczakowej „Jacek, Wacek i Pankracek”. Na zakończenie tych zajęć wykonali portrety bohaterów książki. Wszyscy świetnie się przy tym bawili, co widać na poniższych zdjęciach …
5/5

Dzień Głośnego Czytania

Opr.: mgr Marta Formas
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielki „Płomyka”.
 
Uczniowie klas młodszych zostali zaproszeni do biblioteki, aby uczestniczyć w Dniu Głośnego Czytania. Tym razem także i oni mogli czynnie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Lektorami były panie Małgorzata Borgosz, Monika Fijołek i Marta Formas. Uczniowie wysłuchali wierszy Jana Brzechwy ” Na straganie ” i ” Kwoka” oraz fragmentów książki Miry Jaworczakowej „Jacek, Wacek i Pankracek”.
 
5/5

"Cały rok czytamy i zakładek używamy"

Opr.: mgr Marta Formas
Kolorowe zakładki wykonane przez dzieciaki z przedszkola i uczniów klas młodszych ozdobiły szkolny korytarz.
Wszyscy, którzy je wykonali otrzymali drobne upominki. 
5/5

Projekty czytelnicze

Koordynator: mgr Marta Formas
Biblioteka zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w projektach czytelniczych:
 
kl. 4-5 „Festiwal Książki Historycznej. 3 kroki w przeszłość”
oraz
kl. 6-8 „Wyzwanie czytelnicze”.
 
Uczniowie, którzy wezmą udział w projektach otrzymają dyplomy i nagrody po zakończeniu zadań.
5/5

KONKURS PLASTYCZNY

Koordynator: mgr Marta Formas
Biblioteka zaprasza uczniów kl. 0-3 do udziału w konkursie pod hasłem „Najciekawsza zakładka do książki”.
Konkurs trwa do 26 września 2022 r. 
Podpisane prace przynosimy do biblioteki.
Na uczestników czekają drobne upominki.
Zachęcamy do udziału !!!
5/5

AKTUALNOŚCI BIBLIOTECZNE 2021/2022

5/5

Biblioteka pełna zagadek

Opracowały: mgr Marta Formas
Czy można ciekawie spędzić piątkowe popołudnie? U nas to możliwe.
Chętni uczniowie spotkali się 20 maja na corocznej imprezie „Noc w bibliotece”. Wreszcie mogliśmy się swobodnie pobawić. Uczestnicy wykonywali różne zadania m.in. kodowanie na ekranie, błyskotliwi poloniści, matematyczne potyczki. Wiele śmiechu wśród dzieci wywołały konkurencje zręcznościowe: bieg z książką, czy „wyścigi rydwanów”. Nie mogło zabraknąć tak ulubionej przez uczniów zumby. Na zakończenie imprezy każda grupa wykonała pracę plastyczną „Dokończ okładkę książki”. Wszyscy świetnie się bawili o czym świadczą poniższe zdjęcia.
5/5

"Podróżujemy po Włoszech z psem Lampo"

Opracowały: mgr Katarzyna Kowala, mgr Marta Formas
Ostatnie spotkanie z  klasą 3b w bibliotece w ramach zajęć czytelniczo-medialnych owocowało w wiele ciekawych rzeczy. Tym razem uczniowie spotkali się z  psem Lampo – bohaterem książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Historia psa, który upodobał sobie kolejowe podróże po Włoszech przypadła wszystkim do gustu. Każdy z uczniów chciał opowiedzieć historię tego niezwykłego psa. Uczniowie przygotowali na zajęcia piękne plakaty, które przedstawiają niektóre miasta Włoch.
 
Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego spotkania.
5/5

"Na tropie Syreny"

Ciekawe zajęcia z książką to połowa sukcesu w procesie rozwoju czytelnictwa u dzieci. 
Uczniowie klasy 1b  po raz kolejny wzięli udział w zajęciach czytelniczo-medialnych organizowanych w bibliotece. Tym razem tematem spotkania były legendy. Dzieci tropiły Syrenę. Do wykonania miały zadania związane z legendą o warszawskiej Syrence. Najpierw uczniowie układali nazwę rzeki, potem imiona trzech rybaków. Kolejne zadanie to nauka piosenki „Płynie Wisła”. Po odśpiewaniu piosenki dzieci szukały atrybutów Syrenki. W nagrodę uczniowie odnaleźli skarb ukryty w bibliotece. 
Poniższe zdjęcia to relacja z tych zajęć.
 
5/5

17 luty - Dzień Kota

Kocie piękności zawitały do biblioteki. Autorzy prac otrzymali drobne upominki.
 
5/5

ZAPROSZENIE

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne i uczniów klas 1 – 3 do udziału 

w konkursie plastycznym pod hasłem: 

“Portret kota”

Każdy uczestnik konkursu wykonuje pracę plastyczną dowolną techniką plastyczną, 

na kartce formatu A4 

(najlepiej z bloku technicznego).

Wykonane prace, podpisane, przynosimy 

do biblioteki do dnia 11 lutego 2022r.

Zachęcam do udziału. Nagrody czekają !!!

5/5

"Lekcja inna niż wszystkie"

Zajęcia czytelniczo-medialne to kolejna forma promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach spotkań w bibliotece uczniowie mają możliwość zapoznać się z aktualnie czytanymi lekturami, wykonują różne projekty związane z książką.
Klasa 3b  po raz kolejny  spotkała się w bibliotece na takich zajęciach. Tym razem dotyczyły one książki „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Uczniowie mieli do wykonania wioskę Bullerbyn. Nie była ona jednak typowa. Każdy dom to inna tematyka. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy: Zagroda Północna, Zagroda Środkowa, Zagroda Południowa, Astrid Lindgren. Każdy zespół ze zgromadzonych materiałów tworzył dom. Wszyscy zgodnie pracowali i świetnie się przy tym bawili.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących efekty pracy.
5/5

Podróże kształcą

W tym roku szkolnym odbyła się druga edycja projektu czytelniczego „Świat jest ogromny”. Dedykowana ona był uczniom klas czwartych. 
Chętni uczniowie wykonywali lapbooki do książek podróżniczych. Uczestnicy wybrali książki z serii „Nela mała reporterka”, książki Martyny Wojciechowskiej, „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza, „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”, – Dominik Wieczorkiewicz i „Afryka Kazika”.Łukasz Wierzbicki.
Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonanych prac.
5/5

Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

Dobrze o tym wiedzą uczniowie klas pierwszych, którzy tuż przed feriami zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści mieli do wykonania różne zadania związane z czytaniem i książkami. Bardzo dobrze sobie ze wszystkim poradzili. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. 
Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.
5/5

Mikołajki w bibliotece

Czy można sobie wyobrazić dzień mikołajkowy bez prezentów? Każdy powie, że nie. Dlatego w bibliotece nie mogło zabraknąć również takich prezentów. Były nimi książki, które zostały zapakowane w papier i odpowiednio oznaczone. Każdy uczeń, który przyszedł do biblioteki w dniach 6-8 grudnia miał okazję wybrać sobie książkę-niespodziankę i  wylosować mikołaja. Ileż było uciechy z odpakowywania niespodzianek. Wszyscy świetnie się bawili o czym świadczą poniższe zdjęcia.

Najlepsi czytelnicy I semestr

roku szkolnego 2023/2024

 

Magdalena Nowak 3a

Emilia Rusinek 3a

Zuzanna Bizoń 7b

Maja Płonka 3a

Milena Nowak 5a

Michalina Młynarczyk1a

Emilia Stuglik 1a

Anastazja Homel 1b

Adela Młynarczyk 4a

Paweł Rajda 4a

 

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do biblioteki.

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.”

 

MARZEC 2023

 

Victoria Boba 3b

Milena Nowak 4a

Zuzanna Bizoń 6b

Fabian Nowak 3b

Gabriela Młocek 4b

Wiktoria Cibor 3b

Paweł Rajda 3a

Dominika Tomiczek 3b

Maja Płonka 2a

Patrycja Tyrybon 2a

 

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do biblioteki.

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.”

I semestr roku szkolnego 2022/2023

Klasa 1aMieszko Wójcik, Hanna Łysoń, Adam Bercal

Klasa 1bJulia Kowalska, Marcelina Langner, Jakub Fryś

Klasa 2aEmilia Rusinek, Maja Płonka, Patrycja Tyrybon

Klasa 2bMartyna Młynarczyk, Zuzanna Matejko, Maja Rajda

Klasa 3aLena Kołodziejczyk, Paweł Rajda, Adela Młynarczyk, Julia Kukuła

Klasa 3bVictoria Boba, Milena Bercal, Wiktoria Cibor

Klasa 4aMilena Nowak, Albina Parhomenko, Oskar Spyrka

Klasa 4bGabriela Młocek, Natalia Żydek, Olivia Kubowicz

Klasa 5aLaura Misiek

Klasa 5bMaja Bizoń

Klasa 6aWeronika Bizoń, Amelia Moskwik

Klasa 6bZuzanna Bizoń, Natalia Fijałek, Weronika Budniak

Klasa 8aWeronika Fryś

Klasa 8bMaria Grudzień, Aleksandra Bizoń

 

Najlepsze klasy:

Klasy młodsze2a, 1a, 3a, 3b

Klasy starsze6b, 4b,4a

 

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do biblioteki.

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.”

LISTOPAD 2022

Natalia Fijałek 6b
Miłosz Kierpiec 1a
Michał Młocek 6b
Filip Pękala 6b
Weronika Bizoń 6a
Zuzanna Bizoń 6b
Miłosz Hutniczak 6b
Patrycja Tyrybon 2a
Paulina Kiszczak 6b

 

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do biblioteki.

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.”

 

Październik 2022 r.

 

Hanna Łysoń 1a

Leon Beer 1a

Anastazja Grudzień – Surma 1b

Maja Płonka 2a

Emilia Rusinek 2a

Patrycja Tyrybon 2a

Zuzanna Bizoń 6b

Magdalena Nowak 2a

Józef Młocek 2a

Miłosz Moskwik 2a

 

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do biblioteki.

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.”

Wrzesień 2022 r.

 

Julia Kowalska 1b

Mieszko Wójcik 1a

Marcelina Langner 1b

Maja Płonka 2a

Emilia Rusinek 2a

Miłosz Moskwik 2a

Lena Kołodziejczyk 3a

Adela Młynarczyk 3a

Wiktoria Cibor 3b

Natalia Fijałek 6b

Zuzanna Bizoń 6b

Weronika Fryś 8a

Aleksandra Bizoń 8b

Maria Grudzień 8b

 

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do biblioteki.

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.”

Marzec 2022 r.

 

Milena Nowak kl. 3a

Aleksandra Kręcioch 1a

Milena Kraus 1a

Maja Rajda 1b

Weronika Tyrybon 3a

Dawid Pękala 1b

Karol Góral 2a

Lena Kołodziejczyk 2a

Paweł Rajda 2a

Wiktoria Cibor 2b

 

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do biblioteki.

„Książki to najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”

NAJLEPSI CZYTELNICY

Kwiecień 2022 r.

 

Emilia Rusinek 1a

Milena Nowak kl. 3a

Kamil Kleszcz 2b

Patrycja Tyrybon 1a

Natalia Guzdek 7b

Weronika Fryś 7a

Karol Góral 2a

Lena Kołodziejczyk 2a

Paweł Rajda 2a

Maja Płonka 1a

 

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do biblioteki.

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.”

Marzec 2022 r.

 

Milena Nowak kl. 3a

Aleksandra Kręcioch 1a

Milena Kraus 1a

Maja Rajda 1b

Weronika Tyrybon 3a

Dawid Pękala 1b

Karol Góral 2a

Lena Kołodziejczyk 2a

Paweł Rajda 2a

Wiktoria Cibor 2b

 

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do biblioteki.

„Książki to najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”

NAJLEPSI CZYTELNICY

Luty 2022 r.

 

Maja Płonka kl. 1a

Maja Rajda kl. 1b

Milena Nowak kl. 3a

Martyna Młynarczyk kl. 1b

Paweł Rajda 2a

Filip Kraus 1a

Aleksandra Kręcioch 1a

Emilia Rusinek 1a

Patrycja Tyrybon 1a

Amelia Króliczek kl. 1b

 

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do biblioteki.

„Książki to ogród pełen kwitnących róż”

NAJLEPSI CZYTELNICY

Najlepsi czytelnicy w I semestrze roku szkolnego 2021/2022

 
klasa 1a – Maja Płonka, Filip Kraus, Józef Młocek
klasa 1b – Aleksandra Budniak, Amelia Króliczek, Zuzanna Matejko, Martyna Młynarczyk , Maja Rajda
klasa 2a – Lena Kołodziejczyk, Paweł Rajda
klasa 2b – Wiktoria Cibor, Victoria Boba, Jakub Noszka, Kacper Mentel
klasa 3a – Milena Nowak, Weronika Tyrybon, Weronika Pietras
klasa 3b – Gabriela Młocek, Natalia Żydek, Olivia Kubowicz
klasa 4a  Aleksandra Bizoń
klasa 4b – Wiktoria Duszyk, Gabriela Młocek
klasa 5a – Paweł Rokowski
klasa 5b – Emilia Kurzyniec, Weronika Budniak, Miłosz Hutniczak
klasa 7a – Jakub Mazgaj, Marta Młynarczyk, Milena Mikołajek
klasa 7b – Aleksandra Bizoń, Karina Wójcik
klasa 8a – Milena Twardosz
klasa 8b – Maria Kowalczyk
 
Najlepsze klasy:
klasy 1-3 – 1a, 1b, 2a, 3b
klasy 4-8 – 8b, 5b, 8a
 
Serdecznie gratulujemy i wszystkich zapraszamy do biblioteki. 
Książki czekają !!!

NAJLEPSI CZYTELNICY

Listopad 2021 r.

Miłosz Moskwik  kl. 1a

Maja Płonka kl. 1a

Wojciech Grzesiewicz kl. 1a

Martyna Młynarczyk kl. 1b

Amelia Króliczek kl. 1b

Maja Rajda kl. 1b

Lena Kołodziejczyk kl. 2a

Karol Góral kl.2a

Wiktoria Cibor kl. 2b

Kacper Mentel kl. 2b

Milena Kierpiec kl. 2b

Milena Nowak kl. 3a

Weronika Tyrybon 3a

Gabriela Młocek kl. 3b

Natalia Żydek kl. 3b

 

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do biblioteki.

„Gdy książki czytasz wiedzę połykasz, przygody przeżywasz, umiejętności zdobywasz”

NAJLEPSI CZYTELNICY

PAŹDZIERNIK 2021 r.

Filip Kraus  kl. 1a

Maja Płonka kl. 1a

Milena Kraus kl. 1a

Julia Wigezzy  kl. 1a

Jakub Kubieniec kl. 1b

Jakub Młynarczyk kl. 1b

Martyna Młynarczyk kl. 1b

Igor Twardosz kl. 1b

Amelia Króliczek kl. 1b

Lena Kołodziejczyk kl. 2a

Paweł Rajda kl. 2a

Nikodem Goździk kl. 2a

Wiktoria Cibor kl. 2b

Kacper Mentel kl. 2b

Igor Noszka kl. 2b

Fabian Nowak kl. 2b

Milena Nowak kl. 3a

Gabriela Młocek kl. 3b

Natalia Żydek kl. 3b

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do biblioteki.

Książki to najtańszy bilet do innego świata.

# WYZWANIE CZYTELNICZE

Od 2 listopada 2021 r. do 30 kwietnia 2022 r.

biblioteka szkolna nominuje

do #wyzwania czytelniczego uczniów klas 5 – 8.

Każdy uczeń przyjmujący wyzwanie czyta:

  • książkę, która ma imię w tytule
  • książkę, którą czytali jego rodzice
  • książkę detektywistyczną
  • książkę historyczną
  • książkę podróżniczą
  • książkę, która jest lekturą.

Warunek: książki wypożyczamy z biblioteki szkolnej.

Dokumentowanie przeczytanej książki

Po przeczytaniu książki uczeń tworzy kartę książki wg wzoru:

Autor książki:

Tytuł książki:

Bohaterowie:

Krótkie streszczenie ( do 10 zdań):

Imię i nazwisko ucznia, klasa:

W terminie do 10 maja 2022 r. uczniowie przynoszą do biblioteki szkolnej karty przeczytanych książek.

Dnia 20 maja 2022 r. nastąpi wręczenie nagród wszystkim, którzy podjęli wyzwanie.

24 Międzynarodowe Targi Książki

Serdecznie zapraszam całe rodziny do udziału w 24 Międzynarodowych Targach Książki

organizowanych w Krakowie w dniach

Ze względu na obecną sytuację nie organizujemy szkolnego wyjazdu.

Dlatego zachęcam do wyjazdu indywidualnego.

Dodatkowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie targów.

Link do strony: https://ksiazka.krakow.pl/pl/

KONKURS PLASTYCZNY "Kartka z życzeniami dla biblioteki"

Serdecznie zapraszam dzieci przedszkolne i uczniów klas I – IV do udziału w konkursie plastycznym.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu (dowolną techniką plastyczną) kartki z życzeniami dla biblioteki.    

Termin: wykonane prace należy przynieść  do  17 października 2021 r. do biblioteki szkolnej

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody.

Kartka z życzeniami dla biblioteki – wyniki

NAJLEPSI CZYTELNICY - Wrzesień 2021 r.

 

Filip Kraus  kl. 1a

Magdalena Nowak kl. 1a

Emilia Bielska kl. 1a

Józef Młocek kl. 1a

Aleksandra Budniak kl. 1b

Zuzanna Matejko kl. 1b

Maja Rajda kl. 1b

Sandra Socała kl. 1b

Nikodem Goździk kl. 2a

Jakub Noszka kl. 2b

Milena Nowak kl. 3a

Gabriela Młocek kl. 3b

Wiktoria Duszyk kl.4b

Dominik Matejko kl. 5b

Kacper Buda kl. 6a

Miłosz Fryś kl. 7a

Milena Twardosz kl. 8a

Maria Kowalczyk kl. 8b

 

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do biblioteki.

Książki czekają na czytelników.

Dzień Głośnego Czytania

Biblioteka szkolna zaprosiła dzieci z klas 1-3 do wspólnego czytania.
W tym roku czytającymi byli wychowawcy klas. Dzieci wysłuchały fragmentów następujących książek: „Cudaczek-Wyśmiewaczek”, „Pięciopsiaczki” ,
„Rany Julek …” „Asiunia „.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali czytanych utworów.

KSIĄŻKA NA WAKACJE

Projekty czytelnicze to doskonała forma upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Ważną rolę w tym procesie odgrywają zarówno nauczyciele, jak i rodzice.
 
Uczniowie klasy 3b w czasie wakacji brali udział w projekcie czytelniczym „Książka na wakacje”. Zadanie polegało na przeczytaniu książki „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej i wykonaniu lapbooka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do projektu. Jedni z pomocą rodziców lub rodzeństwa, inni samodzielnie tworzyli wspaniałe prace.
 
Po powrocie do szkoły wszyscy zaprezentowali je na spotkaniu w bibliotece.
W nagrodę każdy otrzymał dyplom od pani bibliotekarki i ocenę od wychowawcy klasy.
 
Panie Marta Formas i Katarzyna Kowala serdecznie dziękują wszystkim uczniom za udział w projekcie, a rodzicom za wsparcie i pomoc.
 
Poniżej prezentujemy zdjęcia przedstawiające działania uczniów. 
 

“WSPOMNIENIA Z WAKACJI”

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza

dzieci przedszkolne, uczniów, rodziców i nauczycieli

do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem 

Wspomnienia z wakacji

 

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wybrać najlepsze zdjęcie,
które wykonaliście podczas tegorocznych wakacji i przesłać


w terminie
do 10 września 2021


na adres:
biblioteka1@zssrzyki.pl

 

W tytule należy wpisać:

imię, nazwisko, oddział przedszkolny lub klasę lub wywołać i przynieść do biblioteki
w terminie do 10 września 2021 r.

 

Serdecznie zapraszam do udziału.

Na uczestników czekają nagrody i dyplomy.