WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Pożegnanie nauczycielki przechodzącej na emeryturę

Samorząd Uczniowski

14 stycznia br. wieloletnia nauczycielka naszej szkoły p. Jadwiga Żmuda – Paleczny została pożegnana przez społeczność szkolną.

Wielu absolwentów naszej szkoły zaczynało przygodę z nauką pod jej opieką, ucząc się obowiązkowości, solidności, pewności siebie i przyjaznych relacji z rówieśnikami. 

Po 40 latach aktywnej pracy w zawodzie odchodzi na emeryturę.

Były serdeczne podziękowania, życzenia i kwiaty. Była to wzruszająca chwila.

Pani Jadwiga Żmuda-Paleczny podziękowała za współpracę nauczycielom, dyrekcji szkoły, uczniom i rodzicom, podkreślając, że będzie pamiętać o wszystkich wspaniałych chwilach spędzonych w tej placówce.

Mamy nadzieję, że panią. Jadwigę, już jako gościa, będziemy często gościć w  murach naszej szkoły.

Życzymy zdrowia, spokoju i radości!

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima

Opr. mgr Marta Formas

W grudniu biblioteka szkolna zorganizowała Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów kl. I – III. Ze względu na obecną sytuację miał formę konkursu online. Uczniowie biorący udział w konkursie zaprezentowali wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima. Niektórzy wykonawcy stworzyli, z pomocą rodziców, niepowtarzalne kreacje do wierszy.
Jury bardzo wysoko oceniło przygotowanie uczestników.
Wyniki:
I miejsce – Gabriela Młocek 3b, Józef Młocek 1a, Lena Biczak 2a, Milena Bercal 2b, Julia Kukuła 2a, Martyna Młynarczyk 1b
II miejsce – Karol Góral 2a, Natalia Żydek 3b, Dawid Pękala 1b
III miejsce – Weronika Tyrybon 3a, Patrycja Tyrybon 1a, Oskar Spyrka 3a, Michał Łysoń 1b, Tomasz Górkiewicz 2a
 
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, których fundatorem była biblioteka szkolna oraz Rada Rodziców.
WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

"Czytam z mamą, czytam z tatą"

Opr. mgr Marta Formas

Czy czytanie może być połączone z zabawą? Oczywiście, że tak. Świadczą o tym piękne albumy, które powstały w trakcie projektu czytelniczego dla uczniów klas pierwszych.
Cele projektu: doskonalenie umiejętności czytania, poznanie literatury polskiej i zagranicznej, pogłębianie więzi rodzinnych.
Autorzy albumów: Emilia Bielska, Amelia Króliczek, Jakub Młynarczyk, Martynka Młynarczyk, Nikola Młocek, Sandra Socała, Michał Łysoń, Maja Rajda, Eliza Płonka, Filip Kraus , Dawid Pękala, Milena Kraus.
 
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Serdeczne podziękowania składam rodzicom, którzy pomogli dzieciom w projekcie.
WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Świątecznie

Opr. mgr Marta Formas

Kiedy za oknem pada śnieg, a pod nogami skrzypi mróz to znak, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wtedy wszyscy jesteśmy bardzo zabiegani. Jednak niektórzy z nas nie mogą samodzielnie przygotować się do tych bardzo ważnych dni. Są samotni, chorzy. Ich domem niejednokrotnie jest hospicjum, miejsce, które kojarzy się z cierpieniem, chorobą, a niejednokrotnie śmiercią.
 
Ważne jest, abyśmy będąc zdrowymi doceniali to co mamy, dbali nie tylko o siebie, ale także otaczali opieką ludzi chorych i cierpiących.
Czas świąteczny daje nam taką szansę. Rozejrzyjmy się wokół siebie i zobaczmy drugiego człowieka. Może będziemy mu w stanie pomóc.
 
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wykonali upominki dla podopiecznych Hospicjum Domowego im. Królowej Apostołów w Andrychowie.
Mamy nadzieję, że sprawią one radość i wywołają uśmiechy na twarzach.
WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

17.11.2021
Opr. 
mgr Małgorzata Pławecka

W dniu 17 listopada odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej. Głównym jego celem jest upowszechnianie zasad profilaktyki zdrowotnej oraz uświadomienie młodzieży własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych, wzięły w nim udział 32 osoby, najliczniej reprezentowanymi oddziałami były klasy siódme.

Prawdziwymi znawcami tajników zdrowia okazali się uczniowie następujących klas:

Klasy V-VI

I miejsce – Weronika Bizoń 5a

II miejsce – Filip Pękala 5b

III miejsce – Amelia Moskwik 5a, Kacper Ptasznik 6a

Klasy VII-VIII

I miejsce – Miłosz Fryś 7a

II miejsce – Milena Mikołajek 7a

III miejsce – Marta Młynarczyk 7a

Na uroczystym podsumowaniu konkursu Pani Dyrektor mgr Renata Gondko wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe oraz pogratulowała wszystkim uczestnikom dobrej znajomości zagadnień z zakresu profilaktyki prozdrowotnej.

Dziękujemy Radzie Rodziców przy ZSS w Rzykach za życzliwość, wspieranie konkursów organizowanych na terenie naszej placówki oraz ufundowanie pięknych nagród.

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Wycieczka do Warszawy

25-27.10.2021
Opr. Maria Kowalczyk, kl. 8b

Warszawa od zawsze tętniła życiem. To o niej najczęściej słyszymy w wiadomościach, o niej czytamy na kartach ulubionych polskich powieści i to jej historii uczymy się w szkołach. Tak było, jest i miejmy nadzieję, że będzie. W dniach 25-27.10.br. ósmoklasiści mieli okazję zwiedzić stolicę Polski pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców: I. Pikoń ( kierownik wycieczki ), A. Dyrcz, M. Wójcik
i ks. M. Samka.

Zgodnie z programem wycieczki pierwszego dnia odwiedziliśmy multimedialne Muzeum Powstania Warszawskiego oraz podziwialiśmy panoramę miasta z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki na wysokości 114 m. Następnego dnia  zwiedzaliśmy Warszawę z panią przewodnik. Najpierw spacerowaliśmy po cmentarzu na Powązkach, a potem przeszliśmy na Plac Piłsudskiego, gdzie stanęliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Tam zrobiliśmy sobie na pamiątkę klasowe zdjęcia. Później udaliśmy się na rynek Starego Miasta, gdzie znajdował się pomnik warszawskiej Syrenki. Następnie zwiedzaliśmy Zamek Królewski, który osobiście najbardziej przypadł mi do gustu ze względu na zabytkowe eksponaty w stylu barokowo-klasycystycznym: rzeźby, obrazy, ornamenty. Tego samego dnia byliśmy w ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej i stamtąd podziwialiśmy panoramę Warszawy. Potem mierzyliśmy się z trudnymi zagadkami ze świata nauk przyrodniczych
 i matematycznych w Centrum Nauki Kopernik. Wieczorem zafascynował nas pokaz  „Ogród światła”
 w ogrodach pałacu w Wilanowie.
Ostatni dzień w Warszawie spędziliśmy spacerując po Łazienkach Królewskich oraz zwiedzając Stadion Narodowy, a potem Pałac Myślewicki.  Zobaczyliśmy też

 z zewnątrz Belweder, który jest obecnie siedzibą  Kancelarii rządu RP.

Jak widać z powyższego planu wycieczki, każdego dnia mogliśmy dowiedzieć się czegoś nowego.
Z zainteresowaniem słuchaliśmy przewodników i naszych opiekunów, co bardzo nas wzbogaciło. Zachwycały nas stare, piękne budowle pamietające dawne czasy, jak i nowoczesne wieżowce, które powstały niedawno. Myślę, że jako młodzi ludzie, młodzi Polacy i Polki,  potrzebowaliśmy takiej wspólnej lekcji historii, która nie tylko otworzyła nam oczy na piękno kultury i historii naszego kraju, ale także zintegrowała ogromną grupę liczącą aż trzy klasy. Wydaje mi się, że każdy z nas poczuł klimat dziejów, o których nam opowiadano. W czasie wycieczki zżyliśmy się z naszymi koleżankami
i kolegami, co było szczególnie ważne po długim okresie nauki zdalnej, która ograniczyła kontakty między rówieśnikami.

Nasza trzydniowa wycieczka do Warszawy spełniła swoją rolę – w odpowiednich momentach oddawaliśmy hołd  poległym za nasz kraj i  zachowywaliśmy powagę. Staraliśmy się czerpać z atrakcji stolicy jak najwięcej, każdy znalazł tu coś, co go szczególnie zainteresowało. Poza tym wesoło spędzaliśmy czas podczas wspólnego zwiedzania naszej pięknej stolicy.

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA
WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Program edukacyjny „Znamię! Znam je?”

Szkolny koordynator projektu: mgr Małgorzata Pławecka

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka. Potrzeba tego projektu wynika z coraz bardziej niepokojących statystyk: codziennie z powodu czerniaka umiera czterech mieszkańców Polski, każdego roku mamy ponad 3 tysiące nowych zachorowań, a liczba chorych podwaja się co 10 lat. Ponadto należy zauważyć, że czerniaki stanowią główną przyczynę zgonów z powodu nowotworów złośliwych skóry.

Przyczyn takiego stanu należy upatrywać przede wszystkim w nadmiernej ekspozycji na słońce bez właściwej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym oraz nieodpowiedzialnym opalaniu się w solarium, szczególnie osób młodych. Za zachorowania na nowotwory złośliwe odpowiada  przede wszystkim nasz styl życia, natomiast w mniejszym stopniu czynniki genetyczne. Zatem zwiększanie wiedzy na temat profilaktyki czerniaka wśród młodzieży jest niezmiernie ważne. Program edukacyjny „Znamię! Znam je?” został zrealizowany w klasach siódmych i ósmych z wykorzystaniem materiałów zamieszczonych na stronie www.akademiaczerniaka.pl , na zakończenie zajęć uczniowie rozwiązali quiz oraz wypełnili ankietę.

PREZENTACJA CZERNIAK – kliknij i zapoznaj się

 

ABCDE CZERNIAKA

CZERNIAK plakat

CZERNIAK ulotka

ZŁOTE ZASADY OCHRONY SKÓRY

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Uczniowie zakwalifikowani do etapu rejonowego

Opr.: mgr Ewa Polak-Leśniak

Uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego to:

Miłosz Fryś – Małopolski Konkurs Historyczny (opiekun Pani Jadwiga Żmuda-Paleczny) oraz Małopolski Konkurs Geograficzny (opiekun Pani Alicja Kołodziejczyk);

Jerzy Zięba – Małopolski Konkurs Matematyczny (opiekun Pani Angelika Łysoń) oraz Małopolski Konkurs z Fizyki (opiekun Pani Ewelina Błażuk);

Milena Twardosz – Małopolski Konkurs Chemiczny (opiekun Pani Ewa Polak-Leśniak);

Maria Kowalczyk – Małopolski Konkurs z Języka Polskiego (opiekun Pani Iwona Pikoń);

Jagoda Fryś – Małopolski Konkurs Chemiczny (opiekun Pani Ewa Polak-Leśniak);

Adam Buda – Małopolski Konkurs Geograficzny (opiekun Pani Alicja Kołodziejczyk) oraz Konkursu Tematycznego „A jeśli ktoś nasz polski dom zapali” – 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Represje, opór, życie codzienne, skutki oraz reakcje międzynarodowe (opiekun Pani Jadwiga Żmuda-Paleczny).

Gratulujemy i trzymamy w kciuki za naszych Uczniów.

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Próbne egzaminy klas ósmych

15-17 listopada 2021 r. 

W połowie listopada odbyły się egzaminy próbne uczniów klas ósmych:

17 listopada 2021 – egzamin próbny z języka polskiego, (trwał 120 minut);

18 listopada 2021 – egzamin próbny z matematyki, (trwał 100 minut);

19 listopada 2021 –  egzamin próbny z języka obcego nowożytnego, (trwał 90 minut).

W związku z panującą pandemią koronawirusa SARS-CoV2 w czasie egzaminu wszyscy uczestnicy zobowiązani byli do przestrzegania obostrzeń i procedur obowiązujących w szkole.

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Kampania Społeczna NPNP

8 listopada 2021 r. 
Koordynator: mgr Katarzyna Dusik-Szlósarczyk

Nasza szkoła przystąpiła do XIV edycji Kampanii Społecznej „No promil No problem”.
Hasło tegorocznej kampanii: „Prawdziwa odwaga lubi bezpromilowe klimaty”.
Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców.
 
W ramach kampanii odbywają się działania:  
– łańcuchy trzeźwości,
– profilaktyczne zajęcia warsztatowe – NOP NOP,
– szkolenia dla liderów młodzieżowych,
– szkolenia dla Rad Pedagogicznych,
– nopromilowe konkursy
– DEKLARACJA ODPOWIEDZIALNEGO pasażera/świadka.   
 
W dniu 08.11.2021 r. uczniowie klas 4-6 SP wzięli udział w jednym z przedsięwzięć kampanii, tj. udział w łańcuchu trzeźwości.
Uczniowie przygotowywali plakaty, na których promowali trzeźwą jazdę.
WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Szkoła pamięta

29 października 2021 r. 

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, uczniowie poszczególnych klas z wychowawczyniami złożyli kwiaty i zapalił znicze na grobach pedagogów związanych przed laty ze szkołą w Rzykach.

Dodatkowo klasy ósme podczas wycieczki do Warszawy w ramach akcji „Szkoła pamięta” odwiedziły mogiły na Cmentarzu Powązkowskim.

dyplom

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Fotorelacja ze ślubowania pierwszoklasistów

28 października 2021 r.

Fot. Kalina Kmieciak

 

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

MISTRZOWIE TABLICZKI MNOŻENIA

18 października 2021 r.

Organizatorzy konkursu : Zespól Przedmiotowy z Matematyki

 

Uczestnicy mieli za zadanie napisać w ciągu 3 minut krótki test ze znajomości tabliczki mnożenia.

Nie obyło się też bez dogrywki wśród klas siódmych i ósmych, gdzie maksymalną liczbę punktów do zdobycia uzyskało, aż siedmiu uczniów.

Z kolei uczniowie klas drugich poszczególne działania obliczali przez dodawanie jednakowych składników. 

 

Wyniki konkursu

 MISTRZOWIE TABLICZKI MNOŻENIA

 

Mistrz Tabliczki Mnożenia z klas II

– Stanisław Hatala II a

– Karol Góral II a

– Bartłomiej Kiszczak  II b

 

Mistrz Tabliczki Mnożenia z klas III

– Dorian Hałoński  III a

– Adam Króliczek  III a

 

Mistrz Tabliczki Mnożenia z klas IV

– Piotr Ćwiartka IV a

 

Mistrz Tabliczki Mnożenia z klas V

– Amelia Moskwik V a

 

Mistrz Tabliczki Mnożenia z  klasy VI

– Kacper Ptasznik VI a

 

Mistrz Tabliczki Mnożenia z klas VII

– Miłosz Fryś  VII a

 

Mistrz Tabliczki Mnożenia z klas VIII

 – Jagoda Fryś VIII b

 

Mistrz Mistrzów Tabliczki Mnożenia

 

Klasy III-VI

Amelia Moskwik V a

Piotr Ćwiartka IV a

 

Klasy VII-VIII

Jagoda Fryś VIII b 

 

GRATULUJEMY!!!!

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców.

Uroczyste rozdanie nagród nastąpi 22 października br. (tj. czwartek) o godzinie 9:20 w bibliotece.

 

Rozdanie nagród

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

MISTRZOWIE powiatu w sztafetowych biegach przełajowych

18 października 2021 r.

mgr Edyta Tomczyk

 

Uczniowie naszej szkoły zostali mistrzami powiatu w sztafetowych biegach przełajowych i uzyskali tym samym awans do finału wojewódzkiego, gdzie po trudnym boju zajęli 9 miejsce w województwie.
 
Skład drużyny:
Antoni Beer
Mirosław Socała
Gabriel Płonka
Szymon Kołodziejczyk
Piotr Młocek
Kacper Wontek
Yacine Boukhari
 
 Gratulujemy wspaniałego sukcesu!!
WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Święto Edukacji Narodowej

14 października 2021 r.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

I rodzinny rajd górski - galeria zdjęć

9 października 2021 r.
Organizacja: Rada Rodziców przy ZSS w Rzykach

 

9 października odbył się Pierwszy Rodzinny Rajd Górski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie rajdu oraz uczestnikom – za udział i zabawę.

Atmosferę wspólnie spędzonych chwil obrazują umieszczone w galerii zdjęcia 😊

 

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Wyniki konkursu EDJO

6 października 2021 r.
nauczyciele języków obcych

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole zorganizowany został „Szkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych”.

Uczniowie pisali konkurs w dwóch kategoriach: klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

Wyniki kształtują się  następująco:

klasy IV – VI

 
I miejsce: Hubert Rupik, kl. IV b
II miejsce: Filip Kurek, kl. IV a
III miejsce: Weronika Łysoń, kl. IV a
 
klasy VII – VIII
I miejsce: Szymon Kołodziejczyk, kl. VIII c
II miejsce: Adam Buda, kl. VIII a
III miejsce: Karina Wójcik, kl. VII b; Antonina Ogiegło, kl. VIII c
 
Zwycięzcom gratulujemy!
 
 
WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Prelekcje o depresji z psychologiem

21-22 września 2021 r.
mgr Katarzyna Fulara-Potoczny

Uczniowie klas VIII wzięli udział w warsztatach online z  pracownikiem Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie. 

W trakcie spotkania pani pielęgniarka Renata Oboza wyjaśniła  m. in.: czym jest depresja młodzieńcza, jakie są jej objawy, jak pomóc koleżankom i kolegom, u których zaobserwowano objawy depresji, jakie mogą być czynniki wpływające na podwyższenie poziomu niskiej samooceny. 

Instytucje, świadczące pomoc psychologiczno – pedagogiczną:

1. Fundacja „DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ”

2. Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji,
tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

3. Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym,
tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

4Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, tel. 116 111

5. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Andrychowie:

14.00– 15.00  mgr Teresa Lipowiecka – psycholog
16.30 – 17.00  mgr Ewa Ramenda – psycholog
11.30 – 12.30  mgr Anna Ogorzały – psycholog

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Prelekcje o depresji z psychologiem

21-22 września 2021 r.
mgr Katarzyna Fulara-Potoczny

21-22.09.2021 r.

Uczniowie klas VIII wzięli udział w warsztatach online z  pracownikami Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie. 

W trakcie spotkania pani psycholog wyjaśniła  m. in.: czym jest depresja młodzieńcza, jakie są jej objawy, jak pomóc koleżankom i kolegom, u których zaobserwowano objawy depresji, jakie mogą być czynniki wpływające na podwyższenie poziomu niskiej samooceny. 

Instytucje, świadczące pomoc psychologiczno – pedagogiczną:

1. Fundacja „DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ”

2. Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji,
tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

3. Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym,
tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

4Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, tel. 116 111

5. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Andrychowie:

14.00– 15.00  mgr Teresa Lipowiecka – psycholog
16.30 – 17.00  mgr Ewa Ramenda – psycholog
11.30 – 12.30  mgr Anna Ogorzały – psycholog

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

I rajd rodzinny inaczej

18 września 2021 r.
mgr Katarzyna Fulara-Potoczny

18.09.2021 r.

Rada Rodziców działająca w naszej szkole była inicjatorem przedsięwzięcia „I Rajd Rodzinny”, który miał odbyć się w sobotę – 18 września, jednakże w związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi musieliśmy zmienić plany na ten dzień.

Podjęto decyzję, by na terenie placówki zorganizować ciekawe zajęcia dla uczniów, zgodnie z planem opracowanym przez nauczycieli.

Były gry i zabawy edukacyjne, quizy dotyczące wiedzy o zdrowiu, zajęcia integracyjne, zajęcia plastyczno-techniczne „Eko zwierzaki – cudaki”, „Drzewo przyjaźni”, inscenizacja wiersza pt. „Na straganie”.

Ciepły posiłek w tym dniu zapewniła Rada Rodziców.

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Akcja ekologiczna „Czyste Beskidy”

10 września 2021 r.
Koordynator akcji: mgr Alicja Kołodziejczyk

Czas pandemii odciągnął nas od różnego rodzaju wspólnych wycieczek, wyjazdów i imprez szkolnych, dlatego z radością w tym roku po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji ekologicznej „Czyste Beskidy”, którą tradycyjnie zorganizowało PTTK „Chałupa”, pod patronatem UM w Andrychowie. Poza tym wydarzenie to wsparło mnóstwo lokalnych firm fundując uczestnikom wielkiego sprzątania górskich szlaków m.in. słodkie bułeczki, wodę, owoce, słodycze, a także dojazd do miejsc sprzątania oraz powrót z nich do szkoły.

Celem akcji „Czyste Beskidy” jest zwrócenie uwagi na problem śmieci pozostawionych na górskich szlakach i bezdrożach, a także kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Akcja ma charakter pracy społecznej na rzecz środowiska i polega na wspólnym przejściu i posprzątaniu wytyczonego terenu.

W tym roku sprzątaliśmy m.in. stoki Gancarza, Klimaski wraz z potokiem  Klimaska, odcinek Drogi św. Jakuba z Rzyk os. Szczęśniaki do Kaczyny, bezdroża na os Polaki i Kluka aż do Kapliczki pod Czarnym Groniem. Pogoda w tym dniu nam dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie. Połączyliśmy przyjemną wczesnojesienną wędrówkę po górach z pracą na rzecz środowiska. Było jak dawniej – miło i wesoło :). Bardzo nam tego brakowało.

W imieniu organizatora bardzo wszystkim dziękuję za duże zaangażowanie i sprawne przeprowadzenie akcji !

Do zobaczenia na kolejnym sprzątaniu !

Alicja Kołodziejczyk – szkolny koordynator wydarzenia

Poniżej kilka zdjęć uczestników
oraz linki do slajdów z akcji:

Klasa IV a i b sprząta odcinek Drogi św. Jakuba z Rzyk
os. Szczęśniaki do Kaczyny

WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Wspomnienia z wakacji

9 września 2021 r.
mgr Marta Formas

Któż z nas nie lubi wspomnień? Zbieramy różne ciekawe rzeczy. Jedni kolekcjonują kamienie, inni muszelki, a jeszcze inni widokówki. Ale najbardziej lubimy robić zdjęcia. Wspomnienia zapisane na kliszy fotograficznej przetrwają najdłużej.
Nasi uczniowie pochwalili się swoimi wakacyjnymi podróżami biorąc udział w konkursie fotograficznym. Poniżej prezentujemy te fotografie.
WYDARZENIA SZKOŁA PODSTAWOWA

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2021 r. 
mgr Katarzyna Fulara-Potoczny

Nadszedł wreszcie ten upragniony dzień – pierwszy dzień szkoły w roku szkolnym 2021/2022.
Po dwóch miesiącach odpoczynku wróciliśmy do szkolnych ław.

W pierwszym dniu po wakacjach wychowawcy klas powitali uczniów, omówili BHP, w tym wewnętrzne procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły, poruszyli temat bezpiecznej drogi do szkoły i do domu oraz przedstawili plany związane z nauką w nowym roku szkolnym.