Bezpieczna droga do szkoły

21.09.2022 r. –  opr. Katarzyna Dusik-Szlósarczyk

W ramach działań profilaktyczno – wychowawczych realizowanych w szkole w Rzykach, uczniowie klas: 1a i 1b oraz dzieci z oddziałów zerówkowych, wzięli udział w spotkaniu: „Bezpieczna droga do szkoły” z panią Elżbietą Drzazgą ze Straży Miejskiej w Andrychowie. Dzieci przypomniały sobie warunki zwiększające bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze, poznały kod informacyjny znaków drogowych oraz sygnalizatorów, przypomniały sobie również zasady bezpiecznego zachowania wobec osób obcych. Na zakończenie zajęć dzięki współpracy Straży Miejskiej z P. Danielem Stępniem kierownikiem marketu Mrówka Andrychów z Grupy PSB Handel S.A Busko – Zdrój, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki w postaci turystycznych czapeczek odblaskowych.

Akcja "Czyste Beskidy"

21.09.2022 r. –  opr. Alicja Kołodziejczyk

16 września 2022 nasi uczniowie klas 4-8 kolejny raz wzięli udział w akcji „Czyste Beskidy”.
Tradycyjnie sprzątaliśmy wybrane szlaki górskie w Beskidzie Andrychowskim, wschodniej części Beskidu Małego.
Górską wędrówkę połączyliśmy tego roku z obfitym grzybobraniem. Miło było po wakacjach znowu razem spędzić czas, zintegrować zespoły klasowe, a przy okazji, zrobić coś pożytecznego.
Bardzo dziękujemy Organizatorowi Koło PTTK Chałupa, szczególnie Pani Grażynie Kidoń i Panu Wiesławowi Ogórkowi za wszelką pomoc i zaraźliwy optymizm ! 🙂
Dziękujemy również wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do tego, abyśmy ten dzień spędzili w górach przyjemnie, zdrowo, bezpiecznie i komfortowo. Ośrodkowi „Czarny Groń” dziękujemy za bardzo miłą niespodziankę ! 🙂.
Ogromne podziękowania należą się Dzieciom, Młodzieży oraz Nauczycielom, którzy pomimo tego, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że pogoda mocno utrudni, a może nawet uniemożliwi nam wyjście tego dnia w góry, cały czas myśleli pozytywnie, wierzyli w dobro i słońce 🙂, podjęli się zadania i wykonali je wzorowo! Brawo ! 🙂
 
   

Piosenka dla Oliwiera

Szkoła w Rzykach dziękuje za nominację Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie!
Z przyjemnością przyłączamy się do wyzwania dla wspaniałego Oliwiera.
Nagrywamy filmik, na którym tańczymy, gramy, śpiewamy piosenkę dla dzieci i udostępniamy na swoim profilu.
Następnie wpłacamy cegiełkę dla Oliwierka do skarbonki https://www.siepomaga.pl/kidssongschellenge
 
Nominujemy minimum 3 kolejne osoby, firmy, instytucje itp. do podjęcia wyzwania.
Do dalszej zabawy nominujemy:
Straż Miejską w Andrychowie
Szkołę Podstawową nr 5 w Andrychowie
Zespół Szkół Samorządowych w Targanicach
Czas na wykonanie wyzwania: 72h 😀

Inauguracja roku szkolnego 2022-2023

W czwartek – 1 września 2022 r. w naszej szkole – jak w innych szkołach w całym kraju – odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego.

Rodziców i dzieci powitała Pani Dyrektor Renata Gondko, która w swoim przemówieniu życzyła, by nowy rok szkolny był czasem spokojnym, pełnym nowych i ciekawych wyzwań, czasem zdobywania umiejętności i wiedzy oraz rozwijania zainteresowań oraz pasji. 

W trakcie spotkania powitała nowych nauczycieli i uczniów, którzy rozpoczynają pracę i naukę w naszej szkole oraz pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją szkolną przygodę. 

Pani dyrektor zwracając się do zgromadzonych poinformowała, co nowego czeka nas w nowym roku.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, którzy udzielili im informacji dotyczących organizacji pracy w nowym roku szkolnym.

Wydarzenia Szkoła Podstawowa im. M. Kowalskiego

Wydarzenia Archiwum

Szkoła Podstawowa im. M. Kowalskiego