O PROGRAMIE

ŹRÓDŁO: https://www.gov.pl/web/laboratoria/

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ:

OTRZYMALIŚMY DOFINANSOWANIE

W KWOCIE 79 500 ZŁ 

DO ZAKUPU POMOCY DYDAKTYCZNYCH
W RAMACH PROGRAMU RZĄDOWEGO „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.

 

Kwota ta jest uzależniona od ilości uczniów uczęszczających do naszej szkoły.

FILM PROMOCYJNY

ŹRÓDŁO: https://www.gov.pl/web/laboratoria/

LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI

zakup sprzętu

Nasza szkoła końcem 2021 r., w ramach otrzymanego wsparcia, zakupiła pierwszą część sprzętu w wysokości 60% środków wsparcia z programu.

W ramach otrzymanego wsparcia, już w grudniu 2021 r., zakupiliśmy:

1. sprzęt do pracowni druku:

 • drukarka 3D
 • laptop współpracujący z drukarką 3D

2. sprzęt nagłośnieniowy do pracowni muzycznej, m.in.: 

 • kolumna POL-AUDIO
 • konsola/mikser
 • mikrofon dynamiczny
 • mikrofon kierunkowy
 • panele akustyczne

3. sprzęt do pracowni geograficznej:

 • teleskop 

4. do realizacji nagrań:

 • mikroport
 • oświetlenie do realizacji nagrań
 • aparat cyfrowy

W roku 2022 r. będziemy realizować dalsze zakupy na pozostałą część kwoty.

LABOLARORIA PRZYSZŁOŚCI

Wykorzystanie zakupionego sprzętu

Zakupiony sprzęt ze środków wsparcia z programu LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI będzie wykorzystywany w naszej szkole od września 2022 r.  na zajęciach w celu rozwijania kompetencji takich jak współpraca, kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów czy obycie z nowymi technologiami.

O tym będziemy informować na bieżąco.

Pierwsze uruchomienie, pierwsze użycie nowego sprzętu

kwiecień 2022 r.

Sprzęt audio do sali muzycznej, tu: kolumny (POL-AUDIO), świetnie sprawdzają się na zajęciach i próbach chóru.

Sprzęt audio: z konsoli / miksera (Allen&Health) i mikrofonów (Shure SM 58SE i 7B) korzystamy na apelach i występach naszych uczniów.

Drukarka 3D (Banach School) wraz z laptopem (Dell Inspiron) do sali informatycznej. W ramach pierwszego uruchomienia i zajęć na świetlicy wydrukowaliśmy kostkę do gry.

Aparat fotograficzny (CANON EOS M50 Mark II) z akcesoriami typu: obiektyw (15-45 IS STM) oraz mikrofon do kamery (RODE VideoMic GO) – został użyty przy dokumentacji akcji podejmowanych w czasie „Tygodnia promocji zdrowia”.