Cała Polska Czyta Dzieciom

„BIESIADA Z KSIĄŻKĄ” – WIELKANOC

8 kwietnia 2022 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

Głośne czytanie przez panią Martę Formas fragmentów książki Czesława Janczarskiego pt. „Miś Uszatek” dla „zerówkowiczów“ oraz zabawy logiczne związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocy.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca 2022 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

BIESIADA Z KSIĄŻKĄ - MAŁY EUROPEJCZYK – SOS dla Ukrainy

4 marca 2022 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

Spotkanie dla „zerówkowiczów“, podczas którego dzieci wysłuchały ukraińską bajkę ludową „Rękawiczka“ czytaną przez bibliotekarkę panią Martę Formas. Przybliżenie symboli Ukrainy.

Spotkanie realizowane było również w ramach akcji PAH i jego celem było ukazanie dzieciom przyczyn ucieczki z własnego kraju (dzieje się coś nagłego np. wojna lub katastrofa naturalna) i wzbudzenie empatii do osób, które z powodu takiej ucieczki ubiegają się o status uchodźcy. A uciekają ze swoich krajów, ponieważ nie mają innego wyboru.

Aktywności dzieci były wspomagane narzędziami multimedialnymi.

                    

Cała Polska Czyta Dzieciom

BIESIADA Z KSIĄŻKĄ

25 luty 2022 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

„BIESIADA Z KSIĄŻKĄ” – głośne czytanie baśni Charles’a Perrault „Kopciuszek” przez bibliotekarkę panią Martę Formas.

Zabawa matematyczna utrwalająca cyfry i liczby od 1 do 8 – przeliczanie książek.

 

 

Cała Polska Czyta Dzieciom

DZIEŃ KOTA

16 luty 2022 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

„DZIEŃ KOTA” – inscenizacja wiersza S. Jachowicza „Chory kotek” przez uczniów klasy III B (wych. E. Demczuk), głośne czytanie przez bibliotekarkę panią Martą Formas ciekawostek dotyczących dzikich kotów. Prezentacja multimedialna „Co wiemy o kotach”, zabawy integracyjne z gazetą do muzyki, składanie origami pod dyktando oraz wyklejanie kotów z gazety.  

Cała Polska Czyta Dzieciom

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

14 luty 2022 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY – głośne czytanie dla „SKRZATÓW” i „MOTYLKÓW” przez konsultanta oświatowego wydawnictwa MAC panią Iwonę Zawiślak.

Cała Polska Czyta Dzieciom

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

11 luty 2022 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

Misiowe recepty na pozytywne myślenieto moduł, który realizowany był w grupie „SKRZATÓW“ oraz „MOTYLKÓW“, składał się z części webinarowej: nagranie warsztatu literackiego. Głównym zadaniem dzieci było zaprojektowanie wymarzonego dnia w przedszkolu  i stworzenie misiowych afirmacji. Dzieci uczyły się planowania i zarządzania czasem, tworzyły karty aktywności.

MAC Certyfikat

Cała Polska Czyta Dzieciom

MAŁY EUROPEJCZYK – NIEMCY

4 luty 2022 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

Spotkanie dla „zerówkowiczów“, podczas którego dzieci wysłuchały bajkę „Muzykanci z Bremy“, grały na własnoręcznie wykonanych instrumentach perkusyjnych do niemieckich melodii, poznały symbole narodowe, potrawy oraz charakterystyczne zabawy. Dzieci uczyły się przedstawiać oraz liczyć do 10 w języku niemieckim. Na koniec wspólnie zaśpiewały piosenkę „Panie Janie“ w tym języku, a także wykonały pracę plastyczną. 

 

„Bruder Jacob, Bruder Jacob,

Schläfst du noch? Schläfst du noch?

Hörst du nicht die Glocken? Hörst du nicht die Glocken?

Ding ding dong, ding ding dong”

 

Cała Polska Czyta Dzieciom

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

19 grudnia 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

„Opowiem Wam o Polsce” to moduł, który realizowany był w grupie „SKRZATÓW“ oraz „MOTYLKÓW“, składał się z części webinarowej: nagranie warsztatu literackiego. Podczas warsztatu dla dzieci odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Polsce. A głównym zadaniem dzieci było przygotowanie gry dydaktycznej na kanwie legendy o powstaniu państwa polskiego. Dzieci zostały zachęcone do skonstruowania gry z wykorzystaniem surowców wtórnych. Mały Miś podjął ważny dla dzieci temat: wygrywania i przegrywania, oraz nauczył przedszkolaki, jak ważna jest umiejętność czekania na własną kolej.

CERTYFIKAT – kliknij i zobacz

Cała Polska Czyta Dzieciom

Wizyta w bibliotece szkolnej

15 grudnia 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

SKRZATY z Oa  odwiedziły bibliotekę, gdzie pani Marta Formas przygotowała głośne czytanie książki pt. „Osiołek Bonifacy“, a następnie grę dydaktyczną „Książkowa gra w kolory“. Dzieci losując kostką kolor, losują równocześnie kolor książki, którą wypożyczają do czytania na Święta. Świetna zabawa. Dziękujemy.

Cała Polska Czyta Dzieciom

MAŁY EUROPEJCZYK - CZECHY

10 grudnia 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

Kolejne spotkanie z tego cyklu dla „zerówkowiczów“, podczas którego dzieci poznają bajkę, symbole narodowe, potrawy oraz charakterystyczne zabawy, tutaj „Czeska Polka“. Na koniec wspólnie śpiewamy piosenkę „Panie Janie“, ale tym razem po czesku, a także wykonujemy pracę plastyczną. 

Bratře Kubo, Bratře Kubo,

Ještě spíš, ještě spíš?

Venku slunce září, ty jsi na polštáři,

vstávej již, vstávej již.

Cała Polska Czyta Dzieciom

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA  w grupie OA

26 listopada 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

SKRZATY – głośne czytanie, zabawy integracyjne we współpracy z panią bibliotekarką, Martą Formas. 

Cała Polska Czyta Dzieciom

MAŁY EUROPEJCZYK - POLSKA

29 października 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

Pierwsze spotkanie z tego cyklu dla „zerówkowiczów“, podczas którego dzieci poznają bajkę, symbole narodowe, potrawy oraz charakterystyczne zabawy, tutaj „Jaworowi ludzie“. Na koniec wspólnie śpiewamy „Panie Janie“, a także wykonując pracę plastyczną. 

Cała Polska Czyta Dzieciom

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY - „Kodujemy razem z Małym Misiem”

22 października 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY – „Kodujemy razem z Małym Misiem” to II moduł, który realizowany był w grupie „SKRZATÓW“ oraz „ŻABEK“, składał się z części webinarowej skierowanej dla nauczycieli oraz dedykowanej dzieciom – w formie warsztatu literackiego.

Część webinarowa dotyczyła rozwijania kompetencji cyfrowych przedszkolaków oraz omówiona została metoda peerlearningu. Warsztat literacki dla dzieci dotyczył cyberbezpieczeństwa oraz zawierał propozycję przeprowadzenia: „Misiowego turnieju łamigłówek logicznych”, który ćwiczył umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, czyli kompetencji niezbędnych w codziennym życiu.

Dzieci mogły zaprezentować własne zainteresowania i na ich kanwie tworzyć zagadki i łamigłówki.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Wizyta w bibliotece szkolnej

17 października 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

SKRZATY z OA  odwiedziły bibliotekę i przekazały na ręce pani Marty Formas Laurkę z życzeniami dla biblioteki, za co każde dziecko otrzymało wspaniałą nagrodę.

Cała Polska Czyta Dzieciom

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY - „Jaś i Małgosia”

8 października 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY – „Jaś i Małgosia” to I moduł, który realizowany był w grupie „SKRZATÓW“ oraz „MOTYLKÓW“, polegał na dramowym opracowaniu znanej baśni.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Narodowe Czytanie

21 września 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

W tym dniu „zerówkowicze“ po raz pierwszy włączyły się w tę akcję. Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja zapoczątkowana została w 2012 r. i co roku gromadzi tysiące Polaków. Dzieci  wysłuchały fragmentu dzieła Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej“ i próbowały odpowiadać na pytania do tekstu. Spacerowały po sali i liczyły kroki jak pan Dulski.

W role bohaterów wcielili się uczniowie klasy VIII c:

Pani Dulska – Antonina Ogiegło

Pan Dulski – Szymon Tomiczek

Hesia – Wanessa Pietrusiak.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Wizyta w bibliotece szkolnej

14 września 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

W tym dniu SKRZATY z „O”A po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły bibliotekę, gdzie przywitała nas pani Marta Formas.
Dzieci wypożyczyły książki, które wspólnie z rodzicami będą czytać w domu.