Cała Polska Czyta Dzieciom

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

19 grudnia 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

„Opowiem Wam o Polsce” to moduł, który realizowany był w grupie „SKRZATÓW“ oraz „MOTYLKÓW“, składał się z części webinarowej: nagranie warsztatu literackiego. Podczas warsztatu dla dzieci odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Polsce. A głównym zadaniem dzieci było przygotowanie gry dydaktycznej na kanwie legendy o powstaniu państwa polskiego. Dzieci zostały zachęcone do skonstruowania gry z wykorzystaniem surowców wtórnych. Mały Miś podjął ważny dla dzieci temat: wygrywania i przegrywania, oraz nauczył przedszkolaki, jak ważna jest umiejętność czekania na własną kolej.

CERTYFIKAT – kliknij i zobacz

Cała Polska Czyta Dzieciom

Wizyta w bibliotece szkolnej

15 grudnia 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

SKRZATY z Oa  odwiedziły bibliotekę, gdzie pani Marta Formas przygotowała głośne czytanie książki pt. „Osiołek Bonifacy“, a następnie grę dydaktyczną „Książkowa gra w kolory“. Dzieci losując kostką kolor, losują równocześnie kolor książki, którą wypożyczają do czytania na Święta. Świetna zabawa. Dziękujemy.

Cała Polska Czyta Dzieciom

MAŁY EUROPEJCZYK - CZECHY

10 grudnia 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

Kolejne spotkanie z tego cyklu dla „zerówkowiczów“, podczas którego dzieci poznają bajkę, symbole narodowe, potrawy oraz charakterystyczne zabawy, tutaj „Czeska Polka“. Na koniec wspólnie śpiewamy piosenkę „Panie Janie“, ale tym razem po czesku, a także wykonujemy pracę plastyczną. 

Bratře Kubo, Bratře Kubo,

Ještě spíš, ještě spíš?

Venku slunce září, ty jsi na polštáři,

vstávej již, vstávej již.

Cała Polska Czyta Dzieciom

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA  w grupie OA

26 listopada 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

SKRZATY – głośne czytanie, zabawy integracyjne we współpracy z panią bibliotekarką, Martą Formas. 

Cała Polska Czyta Dzieciom

MAŁY EUROPEJCZYK - POLSKA

29 października 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

Pierwsze spotkanie z tego cyklu dla „zerówkowiczów“, podczas którego dzieci poznają bajkę, symbole narodowe, potrawy oraz charakterystyczne zabawy, tutaj „Jaworowi ludzie“. Na koniec wspólnie śpiewamy „Panie Janie“, a także wykonując pracę plastyczną. 

Cała Polska Czyta Dzieciom

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY - „Kodujemy razem z Małym Misiem”

22 października 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY – „Kodujemy razem z Małym Misiem” to II moduł, który realizowany był w grupie „SKRZATÓW“ oraz „ŻABEK“, składał się z części webinarowej skierowanej dla nauczycieli oraz dedykowanej dzieciom – w formie warsztatu literackiego.

Część webinarowa dotyczyła rozwijania kompetencji cyfrowych przedszkolaków oraz omówiona została metoda peerlearningu. Warsztat literacki dla dzieci dotyczył cyberbezpieczeństwa oraz zawierał propozycję przeprowadzenia: „Misiowego turnieju łamigłówek logicznych”, który ćwiczył umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, czyli kompetencji niezbędnych w codziennym życiu.

Dzieci mogły zaprezentować własne zainteresowania i na ich kanwie tworzyć zagadki i łamigłówki.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Wizyta w bibliotece szkolnej

17 października 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

SKRZATY z OA  odwiedziły bibliotekę i przekazały na ręce pani Marty Formas Laurkę z życzeniami dla biblioteki, za co każde dziecko otrzymało wspaniałą nagrodę.

Cała Polska Czyta Dzieciom

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY - „Jaś i Małgosia”

8 października 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY – „Jaś i Małgosia” to I moduł, który realizowany był w grupie „SKRZATÓW“ oraz „MOTYLKÓW“, polegał na dramowym opracowaniu znanej baśni.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Narodowe Czytanie

21 września 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

W tym dniu „zerówkowicze“ po raz pierwszy włączyły się w tę akcję. Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja zapoczątkowana została w 2012 r. i co roku gromadzi tysiące Polaków. Dzieci  wysłuchały fragmentu dzieła Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej“ i próbowały odpowiadać na pytania do tekstu. Spacerowały po sali i liczyły kroki jak pan Dulski.

W role bohaterów wcielili się uczniowie klasy VIII c:

Pani Dulska – Antonina Ogiegło

Pan Dulski – Szymon Tomiczek

Hesia – Wanessa Pietrusiak.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Wizyta w bibliotece szkolnej

14 września 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

W tym dniu SKRZATY z „O”A po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły bibliotekę, gdzie przywitała nas pani Marta Formas.
Dzieci wypożyczyły książki, które wspólnie z rodzicami będą czytać w domu.