Cała Polska Czyta Dzieciom

Narodowe Czytanie

21 września 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

W tym dniu „zerówkowicze“ po raz pierwszy włączyły się w tę akcję. Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja zapoczątkowana została w 2012 r. i co roku gromadzi tysiące Polaków. Dzieci  wysłuchały fragmentu dzieła Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej“ i próbowały odpowiadać na pytania do tekstu. Spacerowały po sali i liczyły kroki jak pan Dulski.

W role bohaterów wcielili się uczniowie klasy VIII c:

Pani Dulska – Antonina Ogiegło

Pan Dulski – Szymon Tomiczek

Hesia – Wanessa Pietrusiak.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Wizyta w bibliotece szkolnej

14 września 2021 r.
Koordynator: mgr Jolanta K. Łysoń

W tym dniu SKRZATY z „O”A po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły bibliotekę, gdzie przywitała nas pani Marta Formas.
Dzieci wypożyczyły książki, które wspólnie z rodzicami będą czytać w domu.