MAŁY MIŚ WŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY – MODUŁ V  "MAŁY MIŚ I ZDROWE NAWYKI"

20 marca 2023 r.
Opr.: Jolanta K. Łysoń

 

Najważniejszym celem modułu podczas zajęć w grupie 0A było rozwijanie u dzieci zdrowych nawyków. Dzieci poznały misiową definicję nawyku i wspólnie zastanawiały się, jakie nawyki służą zdrowiu. Miś zwrócił ich uwagę na znaczenie nawyku zdrowego odżywiania się  i zachęcił je do skomponowania posiłku inspirowanego bajką. Dzieci stworzyły planery nawyków, które będą kształtować w domach razem z rodzicami, to nawyk wieczornego czytania (zdrowie psychiczne dzieci).

MAŁY MIŚ WŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY – MODUŁ IV "ZMISIOWANE ZAJĘCIA"

26 stycznia 2023 r.
Opr.: Jolanta K. Łysoń

Zajęcia w GRUPIE 0A miały charakter nietypowy, w formie eksperymentu, to był dzień bez zabawek, gdzie to dzieci wcieliły się  w rolę nauczyciela. Wspólnie ustaliliśmy ich przebieg oraz przygotowaliśmy odpowiednie pomoce dydaktyczne i karty pracy.

 

MAŁY MIŚ WŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

23 stycznia 2023 r.
Opr.: Jolanta K. Łysoń

23 stycznia 2023 r. – „Zimowe opowiadania” – głośne czytanie przez konsultanta wydawnictwa MAC panią Iwonę Zawiślak. 

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY - MODUŁ III: „Pamiętnik naszej grupy”

2 grudnia 2022 r. 
Opr.: Jolanta K. Łysoń

Celem modułu było zwrócenie uwagi na korzyści, jakie dzieci odnoszą dzięki uczestnictwu w życiu grupy przedszkolnej. „SKRZATY” zostały zaproszone do samodzielnego projektowania pamiętnika grupy przedszkolnej. Efektem finalnym jest Kronika, czyli zapis ważniejszych wydarzeń z życia naszej grupy.

„BIESIADA Z KSIĄŻKĄ”

5 października 2022 r. 
Opr.: Jolanta K. Łysoń

Spotkanie w bibliotece szkolnej „zerówek” oraz klas I – III z ludową artystką panią Barbarą Badowską, głośne czytanie książeczki „Andrychowskie bobry”.
Gość, pani Basia zaprezentowała strój ludowy krakowski oraz aktywnie włączyła uczestników biesiady w naukę elementów tańca „Andrychowska polka”.
 
WIZYTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

14 września 2022 r.
Opr.: Jolanta K. Łysoń

„SKRZATY“ po raz pierwszy w tym roku wybrały się do biblioteki, poznały sposoby dbania o książki oraz wypożyczyły bajki, które wspólnie z rodzicami będą czytać dla Misia Brysia w ramach projektu czytelniczego MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY.

 
„BIESIADA Z KSIĄŻKĄ”

13 września 2022 r.
Opr.: Jolanta K. Łysoń

Spotkanie w grupach OA  i OB z kapitanem Krzysztofem Dyrczem, zastępcą dowódcy statku ORP „Heweliusz” – polskiego statku hydrograficznego oraz absolwenta naszej szkoły. Głośne czytanie książeczki dla dzieci „Morskie opowieści.

 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 września 2022 r.
Opr.: Jolanta K. Łysoń

Święto to było dobrym pretekstem, aby przenieść się razem z dziećmi w krainę fantazji. Głośne czytanie bajki.